V úterý 27. června se celý první stupeň vydal na školní výlet. Nejdříve jsme navštívili centrum řemesel Botanicus v Ostré. Po společné prohlídce středověké vesničky jsme si vyměnili ve směnárně koruny za středověké groše. Děti si mohly vyzkoušet různá řemesla (drátenictví, hrnčířství, kožařství, ražbu mincí). Rýžovali jsme zlato, vyráběli svíčky, loutky, ruční...