Projektové vyučování se třeťáky …

… mělo název Království Slunce. V online hodinách jsme si představili planety sluneční soustavy.

Děti vyhledávaly informace v učebnicích, encyklopediích a na internetu. V prvouce prezentovaly svá hledání o jednotlivých planetách. V matematice počítaly příklady a pomocí správných výsledků rozšifrovaly odpověď na otázku, co Měsíc způsobuje u moří a oceánů. Každý si namaloval ve výtvarné výchově vybranou planetu. V pracovních činnostech děti vytvořily nebo namalovaly podle svých představ mimozemšťana, který by mohl být součástí některé z planet, pojmenovaly ho a popsaly, jak by vypadal, aby na ní mohl žít. Děti přistupovaly k zadaným úkolům tvořivě a nápaditě, Kačenka natočila video, Terezka měla planety (míče) po celém pokoji, Linda vytvořila maketu Saturnu a Viktorka celou sluneční soustavu. Pochvala patří všem aktivně zapojeným dětem i rodičům. Foto zde.

Předcházející

Následující