Školní družina

Milí rodiče. Zkuste vašim dětem mezi úkoly, po úkolech, před úkoly, kdykoli… ukázat krátká videa se cviky, na kterých jsou děti z naší školy a školky. Pohyb je pro děti přirozenou součástí, bohužel v dnešní době je ho velmi málo. Při tvorbě úkolů doma se vám třeba hodí.

Nechali jsem se inspirovat knihou, kterou máme doma v knihovničce. Kniha, která se pro nás stala součástí denního rytmu, se jmenuje Čarovná rolnička. Napsal ji a nakreslil Cyril Podolský.

Příběh v ní se odehrává během prázdnin, kdy stará rolnička promění dědečkovu kuchyň v kouzelnou zahradu, ve které vnučka najde zvířecí kamarády. Zpívá se tu, cvičí a vyprávějí se pohádky. Motivem pohádek jsou základní cviky jógy.

Děti, z naší školy a školky v Dolní Cerekvi kouzelnu rolničku nemají. Ale to nám vůbec nevadí. I tak si v jedné kuchyňce a za pěkného počasí – na zahrádce – mohou zacvičit jednotlivé cviky (v józe se jim říká – asány).

Tyto pohádky, které si s dětmi můžeme u cviků vyprávět, jsou takovou kuchařkou upřímných a ušlechtilých ingrediencí, jež jógu po celé věky provázejí a v dnešní době jsou trochu v zapomnění. (např. souznění, soucit, naděje, odvaha, síla, soudržnost, jistota, střídmost, úcta, přátelství, smíření, porozumění,…)

Jóga – Vás děti – naučí správně dýchat nebo se soustředit a zklidnit.

Zkuste se na jednotlivé cvičební prvky podívat, jistě se vám zalíbí a díky nim si protáhnete tělíčko. Odkazy najdete zde.

Hodně zábavy a pohody!