Předškoláci na dopravním hřišti

Předškoláci ve středu 9. června 2021 navštívili dopravní hřiště v Jihlavě. Tam na ně čekal lektor, který jim nejdříve vysvětlil pravidla při pohybu na hřišti. Děti již tedy vědí, že všechny dopravní prostředky jezdí po pravé straně a že je nutné dodržovat všechna pravidla, aby nedošlo k havárii. Společně jsme pojmenovali značky jako je přechod pro chodce, hlavní silnice, dej přednost v jízdě a také jsme se seznámili s tím, jak funguje semafor. Poté si děti nasadily helmy a vyzvedly kola a koloběžky. Malí řidiči projížděli po kruhovém objezdu, přes světelnou křižovatku i přes železniční přejezd. Děti si vyzkoušely nejen roli řidiče, ale i roli chodce, a tak už dobře vědí, že přecházení je možné pouze po rozhlédnutí, a že se na vozovku nevstupuje na červenou. Dopoledne na dopravním hřišti se vyvedlo a s úsměvem jsme si ho všichni užili. Fotky si můžete prohlédnout zde