Bezpečná škola: 1. Bezpečně do školy

Po dobu měsíce října jsme my, deváťáci, zpracovávali první část projektu ”Bezpečná škola”. Náš říjnový díl s názvem „Bezpečně do školy“ byl rozdělen do čtyř částí. Tvořili jsme dopravní kvízy, dělali hlídky na různých stanovištích kolem školy, vyhodnocovali policisty vyrobené spolužáky, značili nebezpečná místa a značky do mapy Dolní Cerekve. S dopravními kvízy jsme v 1. a 2. třídě byli dětem pomoci, pomáhali jsme jim s čtením otázek, myslíme si, že se dětem vedlo velmi dobře.  13. a 17. října jsme byli po skupinkách rozmístěni kolem školy, zapisovali jsme kolik žáků přijelo autem s rodiči, na kole, na koloběžce. Také byla hlídka u přechodu, kde se počítalo, kdo přešel a rozhlédl se. K našemu překvapení většina žáků byla bez helmy i světla, což se v ranním šeru opravdu nevyplácí. Nejvíce se chodilo pěšky. V předposlední části si každá třída vyrobila svého policistu/policistku, třídy byly velice kreativní, policisté byli z papíru či kartonu, ale dokonce i z plastu či dřeva. Nejvíce se povedl policista třetí třídy, který získal 90 bodů. Policisté jsou vystaveni na dvoře u školy. Značky a riziková místa v Cerekvi děti odevzdávaly klukům. Děkujeme všem zúčastněným žákům a paním učitelkám/pánům učitelům. Velké poděkování patří paní učitelce Zinkové, která nám pomáhala vše zorganizovat.                                                                                      Monča Zemanová, Natálka Březinová

Foto zde.