Exkurze do skláren

Dne 14. června se druhá, třetí a čtvrtá třída vydala na exkurzi do Janštejnských skláren. Žáky tam přivítali dva sklárenštní průvodci a po rozdělení dětí do dvou skupin jsme vyrazili na prohlídku do tajemně vypadající budovy. Ještě před tím, než jsme vstoupili, stihli nám průvodci zajímavým způsobem popsat samotný vznik a následné dějiny tohoto provozu. Uvnitř budovy nás čekaly doběla rozpálené pece s tekutým sklem a teplota snad větší než na poušti. Viděli jsme výrobu krásných skleněných produktů, které ze skláren odcházejí, od samého počátku přípravy sklárenských směsí až po balení a jejich expedici. Děti si mohly také některé materiály osahat a vyzkoušet, jak je těžké vydržet u horkých pecí nebo foukat sklo. Byl to pro nás pro všechny velký zážitek a jistě se tam znovu rádi vrátíme. 😊Foto zde.

Následující