Druháci a třeťáci se vzdělávali v jihlavské zoo

Ve středu 23. 9. navštívili žáci 2. a 3. třídy environmentální centrum PodpoVRCH v jihlavské zoologické zahradě. Tentokrát je čekalo téma – Zoo v krabici. Bylo připraveno 5 barevných krabic, které byly nadepsány písmeny O, P, T, H, a M. Ke každému písmenu děti vymýšlely názvy zvířat a prohlédly si obrázky spojené s výkladem. Součástí každé krabice byly i zábavné úkoly: skládání z písmen, skládání obrázků, třídění oříšků. Během 90 minutového výukového programu si děti zahrály na papoušky, dozvěděly se, proč má tygr pruhy a k čemu medvěd malajský využívá své silné drápy.

Viděly, jak proměnlivé mohou být názvy i vzezření drápkatých opiček a hádaly, co je jejich oblíbenou potravou. Také se dopátraly všech rozdílů mezi opicemi a lidmi. Vše bylo doprovázeno pravými přírodninami, takže si každý mohl sáhnout na medvěda a jeho hrozivé drápy, pohladit velkého tygra, obdivovat zblízka barevné peří papoušků a zjistit, jak je lehoučká a zároveň křehká svlečená hadí kůže. Nechybělo ani setkání s živým zvířetem, žáci si pohladili či vzali do rukou netypického mazlíčka – hada korálovku. Ve škole jsme si pak nově získané vědomosti zopakovali, prověřili znalosti v testu a namalovali obrázky k tématu. Dětem se program líbil a už se těší na další návštěvu zoo. Foto zde.