Branný závod 2021

Vybraní žáci 7.8.9. třídy se zúčastnili branného závodu Základních škol v Jihlavě.
Závodu se účastnilo 7 škol a celkem 26 smíšených družstev. Nejlépe umístěná skupina ve složení Jakub Ruszo, Tomáš Kampas, Adam Kratochvíl, Gabriel Krpálek se umístila se 129 body  na krásném 6. místě, kde jim chyběly pouhé 3 body na 5.místo. Toto mužstvo mile překvapilo. Jejich zvolená strategie pomalejšího běhu, ale o to lepší orientace a plnění úkolů se vyplatila. Kluci ukázali týmového ducha, kdy se každý z nich ujal úkolu, který jim šel nejlépe.  Na 12.místě s 110 body se umístilo družstvo ve složení Max Zlatuška, Jan Strnad, Jan Mikeš, Vašek Valenta: Toto družstvo doplatilo na špatně zvolenou strategii, kdy jejich „přepálený“ start a rychlý úprk vpřed znamenal špatnou orientaci v terénu (bloudění v lese) a následnou nervozitu při plnění úkolů.
Troufám si říci, že s lepší a rozvážnější strategií se kluci mohli umístit na stupni vítězů. Budeme doufat, že se poučili a toto zaváhání využijí ve svůj prospěch v nadcházejícím roce.

Na krásném 20. místě s 88 body se umístilo holčičí družstvo ve složení: Sabina Jabůrková, Jana Kratochvílová, Tereza Houčková a Tereza Persy. Holky podaly týmový a nebojácný výkon. Jako jedni z mála bylo toto družstvo ryze holčičí. I přesto se jim podařilo udělat lepší výkon než, několik klučičích družstev, za což jim patří velké uznání a poděkování za bojovnost.

Fotografie lze nalézt zde

Následující