V úterý 11. října navštívili žáci 1. a 2. třídy jihlavskou zoologickou zahradu. V centru environmentální výchovy PodpoVRCH měli výukový program „Zoo v krabici“. Bylo připraveno 5 barevných krabic, které byly nadepsány písmeny O, P, T, H, a M. Ke každému písmenu děti vymýšlely názvy zvířat a prohlédly si obrázky spojené s výkladem. Součástí každé krabice byly i zábavné úkoly: skládání z písmen, skládání obrázků, třídění oříšků. Děti se dozvěděly, proč má tygr pruhy, k čemu medvěd malajský využívá silné drápy a proč jsou papoušci barevní. Vše bylo doprovázeno pravými přírodninami, takže si každý mohl sáhnout na medvěda a jeho hrozivé drápy, pohladit velkého tygra, obdivovat zblízka barevné peří papoušků a zjistit, jak je lehoučká a křehká svlečená hadí kůže. Skoro všichni žáci si vzali do rukou hada – korálovku Karla. Děti aktivně spolupracovaly s paní lektorkou a výukový program se jim líbil. Foto zde.

Předcházející

Následující