Tvoje cesta v dopravě

V pondělí 3. října měli žáci 2. a 3.třídy setkání s policisty ČR, kteří za nimi přijeli s programem „Tvoje cesta v dopravě“ – se zaměřením na prevenci v silničním provozu. Každý den se účastníme silničního provozu. Každý z nás v nějaké roli – chodec, cyklista, řidič motorového vozidla… Víme, jak se v těchto rolích chovat? Známe pravidla bezpečného chování?

Děti si společně zopakovaly důležitá telefonní čísla, seznámily se, jak vést telefonní komunikaci, procvičily dopravní značky a ukázaly, kde jsou nebo nejsou vhodná místa k přecházení vozovky. Další část programu se týkala cyklistů – co by měl splňovat cyklista: povinnost nošení přilby, jaký by měl být cyklistický oděv a povinná výbava jízdního kola. Žáci se během besedy aktivně zapojovali, upevnili své vědomosti a získali i nové poznatky. Foto zde.

Předcházející

Následující