Kurz přežití ve světě financí

V pátek 15. prosince 2024 se 4. a 5. třída zúčastnila projektu finanční gramotnosti „Kurz přežití ve světě financí“. Děti se dozvěděly, o co všechno se budou muset postarat, až budou dospělí, co vše je potřeba zaplatit, jak si spočítat, zda budou mít dostatek peněz na plnění svých snů a jak efektivně spořit.

Po úvodní části následovala hra „Přežití ve světě financí“. Děti se rozdělily do skupin, vymyslely si název týmu a dospělou, samostatně hospodařící osobu, její charakteristiku. Každá jejich smyšlená osoba dostala na začátku hry finanční rezervu. Týmy se rozhodovaly, co své osobě nakoupí, za jakou cenu. Počítaly, kolik bude stát její jídelníček na měsíc, bydlení, doprava, služby, pravidelné i jednorázové výdaje na oblečení, hygienu, úklidové prostředky, a jak do finálního rozpočtu zasáhnou mimořádné údaje. V závěru žáci řešili, zda je jejich rozpočet vyrovnaný či schodkový, jak lze nastalé situace řešit, v případě dobrého hospodaření, jak by naložili s přebytkem.

Foto zde:

Předcházející