Festival Z kopce

11. června se V Dolní Cerekvi konal festival Z kopce. Děti z naší školy se ho také zúčastnily. Navštívily pohádku – divadlo – Trampoty modré planety, mohly se zúčastnit vodní dílny a vyřezávání lodiček a lžiček, různých přehazovacích soutěží.

Samy se podílely částečně i na programu – taneční školní soubor tancoval na romskou hudbu na předem domluvenou romskou píseň. Zároveň probíhala batikovací dílna, kterou si samy děti ze školy (pod jménem Kopretinky) vedly. Tomáš Kampas prodával své vyrobené svíčky různých druhů a příchutí. Šikovná Kačka z devítky vyráběla šperky z hlíny, které měly velký úspěch, dvě sedmačky měly také svůj stánek s prodejem. Motem letošního festivalového tématu byla jednota – propojení napříč kulturami, myšlenkami, názory. První stupeň se měl den před festivalem účastnit kreativních a hudebních dílen, které pro ně byly připraveny. Pro nepřízeň počasí se děti nemohly nedostavit, proto alespoň dostaly od pořadatelů za úkol vytvořit tematické obrázky. Foto zde.

Následující