Category: Úspěchy

Den stromů 2018 – projektové vyučování v 1. a 4. třídě

Ve středu 17. října prožili prvňáci a čtvrťáci v lese. Celé dopoledne se věnovali stromům. Poznávali stromy, listy a plody, popisovali stavbu stromu. Z přírodnin děti postavily domečky pro lesní skřítky a zazpívaly stromům písničky. Ve třídách pak prvňáci vytvořili podzimní skřítky z listů a formou soutěže si zopakovali, co všechno o stromech znají. Čtvrťáci pracovali s textem, plnili úkoly v pracovních listech a každý si založil herbář listů. Projektovým vyučováním jsme chtěli oslavit Den stromů, který připadá na 20. října, připomenout, jak jsou stromy důležité a co pro nás znamenají. Tak všechno nejlepší k svátku. Fotky zde.

Školní družina v lese

 

V úterý 9. října jsme v rámci ŠVP na téma „ LES“ byli s dětmi v lese. Děti si to krásně užily. Příjemně jsme se prošli, zazpívali jsme si, poznávali jsme, soutěžili jsme a skvěle jsme se bavili. Měli jsme nádherné slunečné počasí. Foto zde.

 

Městečko třetí třídy

 

Žáci 3. třídy vyrobili v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy městečko. Na jeho výrobu nám posloužily krabičky různých velikostí a tvarů od potravin, léků, krémů a karton od vajec. Krabičky jsme polepovali barevnými papíry. Práce nás velmi bavila a z výsledku jsme všichni nadšeni. Fotky si prohlédněte také tady.

Human mandala

 

V rámci výtvarné výchovy 3. třída pracuje na projektu Human mandala. Jedná se o sestavování různých obrazců z lidských těl. Již vzniklo pár fotografií. Všechny fotky jsou vyvěšeny ve škole na síti vedle 3. třídy a budou postupně přibývat. Přijďte se podívat. Nebo si je prohlédněte tady.