Category: Úspěchy

Úspěšná reprezentace školy v branném závodě

Žáci 8. a 9. třídy se ve dvojicích: Jan Zástěra a Maxmilián Zlatuška, Václav Kuzma a Zdeněk Palán zúčastnili branného závodu.
4 kilometrová trasa závodu obsahovala různé úkoly jako střelba z plynové pistole, hod granátem, hasičské cvičení, prvky první pomoci, bezpečnostní kvíz, Fyzická zdatnost (Sparťan) a především orientace v terénu dle mapy a záchytných bodů. Závodu se zúčastnilo celkem 30 dvojic.

První naše dvojice (Jan a Max) se umístila na krásném 8. místě. Rychlostí běhu se dokázali vyrovnat špičce a mohli tím pomýšlet na pomyslnou „bednu“, bohužel po vyhodnocení a součtu bodů z jednotlivých úkolů se jim naděje na medaile vzdálila.

Druhá naše dvojice (Václav a Zdeněk), měla famózní začátek. Bohužel se brzy objevila komplikace v podobě orientace v mapě. Přibližně 20 minutové bloudění po Jihlavském Heulose jim v konečném výsledku velice uškodila. Ztrátu se jim ve finále podařilo aspoň trošku zmírnit v podobě dobrých výsledků z jednotlivých úkolů. To je posunulo na celkové 18.místo. Foto zde.

„VESELÉ ZOUBKY“ v 1. třídě

V pátek 5. června měli naši prvňáčci projektové vyučování, preventivní program „ Veselé zoubky“. Nejprve se děti podívaly na krátký film – Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Při vyplňování pracovních listů jsme se postupně seznamovali se zásadami správné péče o zoubky, ale také jsme procvičovali čtení, psaní, matematiku a skládali skládanky. Dětem se program líbil. Velikou radost jim udělal preventivní balíček s produkty péče o zoubky. Přejeme všem mnoho zářivých úsměvů a do budoucna zdravé zuby. A zde fotky pro spolužáky, kteří s námi nemohli pracovat.

Návštěva Horáckého divadla

V pátek 24. ledna navštívili žáci 1. a 2. třídy v Horáckém divadle představení „O Pejskovi a Kočičce“, veselé vyprávění Josefa Čapka o trochu nemotorném Pejskovi a způsobně vychované Kočičce. Během představení oba hlavní hrdinové myli podlahu, sušili prádlo a pekli dort. Herci zapojili do děje i diváky, takže si děti také zahrály a velmi se bavily. Foto zde.

 

Cesta ke krmelci

Ve středu 18. prosince se vydaly děti z 1. a 2. třídy na procházku do lesa ke krmelci. Přispět zvířátkům trochou dobrot se snažíme každý rok. Děti přinesly jablíčka, mrkve, kukuřici, oves a semínka pro ptáčky. Krmelec byl naplněn senem a my jsme tak mohli zvířátkům připravit velkou hostinu. Vycházku jsme spojili s návštěvou kostela Maří Magdaleny. Probíhala zde výstava betlémů, která nás pěkně vánočně naladila. Příjemně a užitečně strávené dopoledne se vydařilo. Foto zde.