Category: 2019

Mazlíčci v ZOO Jihlava

Ve čtvrtek 17. října se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili výukového programu s názvem Mazlíčci v ZOO Jihlava. Děti si zblízka prohlédly a osahaly různá drobná zvířata chovaná doma – želvu suchozemskou i vodní, nejedovatou korálovku, gekončíka, myš, morče a činčilu. Dozvěděly se něco z jejich života, i jak se o ně starat. Vyslechly rady, jak postavit příbytek pro zvířátko, a pak samy takový příbytek vytvořily. První skupina vytvořila útulné prostředí pro gekončíka a druhá skupina se nemohla dočkat, až jejich domeček vyzkouší myška. Na závěr programu dostaly děti pracovní listy na procvičení nových poznatků. Děti byly šikovné a my jim přejeme hodně radosti s jejich domácími mazlíčky. Foto zde.

ŠD – Výzdoba prostor zdravotního střediska

Děti ze školní družiny se podílely na výzdobě prostor zdravotního střediska v Dolní Cerekvi. Foto zde.

Drakiáda

 

V pondělí 7. října se sešly děti ze základní a mateřské školy na drakiádě. Sluníčko krásně svítilo a kopec za rybníkem ožil dětmi společně s rodiči. Vítr moc nefoukal, ale několik dráčků se ve vzduchu prohánělo. Po řádném proběhání přišel k chuti opečený buřtík. Na výzdobu první třídy školáci vyrobili dráčky. Foto zde.

Bejbykešky a 2. třída

 

Letos prý frčí bejbykešky, tak jsme se je vydali hledat i s druháky. Rána už jsou chladná a chladno bylo i ve čtvrtek 19. září. Děti hřála touha najít všech osm krabiček s poklady, což se jim také podařilo. Všem se líbily Dolnocerekvické „Bejbykešky“ i trasa okolní přírodou. A pobyt venku nakonec zpříjemnilo i sluníčko. Foto zde.